Rovio pokazało twarzCzy jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację w której, darmowa praca jakiegoś człowieka przyczyniła by się do Twoich wielomilionowych zysków miesięcznych??? Co byłbyś w stanie dać takiemu człowiekowi za jego wysiłek, który przypadkowo uczynił cię bogatym? Odpaliłbyś mu jakiś procent z zysków? A może byłaby to jednorazowa darowizna kilku milionów euro? Teraz zejdź na Ziemię. Człowiek, który przyczynił się do sukcesu Angry Birds dostał od korporacji Rovio….. koszulkę, w kolorze, którego bardzo nie lubi. Erin Catto to programista, który stworzył fundamenty do Angry Birds w postaci oprogramowania świata fizycznego.


Erin opublikował swój silnik w 2006 roku do darmowego użytku. Studio Rovio wykorzystało to oprogramowanie do stworzenia swojej gry. Koledzy programisty zapewniają, że gdyby nie wysoka jakość programu, Angry Birds nie odniosłoby sukcesu. Erin jest skromnym programistą, a jego wyjątkowe zdolności zostały już dostrzeżone przez firmę Blizzard Entertainment. Która to zaoferowała mu pracę przy tworzeniu fizyki do gier takich jak: World of Warcraft, Diablo 3 i StarCraft 2.
W ten oto sposób Rovio pokazało twarz znieczulicy korporacyjnej dla, której liczy się tylko zysk. I nie ma tu znaczenia, że korzystali z oprogramowania typu OpenSource. A przecież była to olbrzymia okazja do wykreowania swojego dobrego wizerunku.


Leave a Reply


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/users/abc2021/public_html/angrybirdsonline.pl/wp-content/themes/angry_birds_online_4/angry_birds_online_4/comments.php on line 150

You must be logged in to post a comment.