Quo Vadis Angry BirdsDokąd zmierza Angry Birds? To pytanie coraz częściej pojawia się nie tylko w mojej głowie. Mijający rok 2012 był olbrzymim sukcesem światowej marki, jaką niewątpliwie jest Angry Birds. Sukcesem który pokazał, że to dopiero początek całkiem nowej drogi, którą wytycza jeszcze nie dawno nikomu nie znana fińska firma Rovio. Wszystko to co osiągnęła ta mała i zarazem prosta gra było możliwe dzięki kilku genialnym posunięciom producenta. Największy problem jaki spotykają w dzisiejszych czasach wydawcy gier to olbrzymia różnorodność urządzeń stacjonarnych, mobilnych oraz systemów operacyjnych. Fińczycy postanowili wydać swoją grę od razu na wszystkie platformy i systemy, co bardzo szybko przełożyło się na olbrzymi sukces produkcji. Kolejny genialny krok to prostota małej gierki. Możesz być małym chłopcem, dziewczynką, nastolatkiem, należeć do młodzieży, ludzi dorosłych, a nawet być dziadkiem, Angry Birds przypadnie do gustu każdemu przez swoją prostotę. Następny wyznacznik sukcesu to temat dla wielu drażliwy, mianowicie cena, której w wielu przypadkach zupełnie nie było. Ponieważ wiele wersji gry jest całkowicie za darmo, albo dosłownie za parę złotych. Niektóre osoby w tym momencie drapią się w głowę i zastanawiają, na czym właściwie ta firma zarabia grube miliony skoro grę sprzedają na parę złotych. Tutaj oczywiście wszystko zależy od ilości fanów, których wściekłym ptakom nie brakuje, ponieważ jest ich ładnych parę miliardów na świecie. To właśnie oni generują zyski dla birdsów. Droga sukcesu którą podąża fińskie studio nie jest idealnie prosta, ma kilka skrętów w lewo. Jednym z nich jest chociażby Angry Birds – Freddie Mercury Tribute który jest uczczeniem Freddiego Mercury, człowieka, który prowadząc wiadomo jaki tryb życia doprowadził się do choroby oraz śmierci.
Wróćmy jednak do gry. Angry Birds dzięki swojej gigantycznej popularności pozwala zarobić wielu osobom. Dla przykładu tak właśnie działa strona AngryBirdsOnline.pl oraz wiele innych podobnych, które powstają lawinowo. Wiele takich stron poświęconych birdsom jest sprzedawanych na Allegro, widziałem nawet taką wypozycjonowaną która znalazła nabywcę na ponad 3 tysiące złotych.
Czas pokaże, a historia i użytkownicy ocenią, to, dokąd doprowadzi nas pomysłowość wydawcy Angry Birds.
Leave a Reply


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/users/abc2021/public_html/angrybirdsonline.pl/wp-content/themes/angry_birds_online_4/angry_birds_online_4/comments.php on line 150

You must be logged in to post a comment.

Exit mobile version